Hakkımızda

Onur Fiber, fiber kompozit parça üretimi amacıyla 1996 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Çalışmalarını kuruluşundan bu yana Ankara’da sürdüren firma, Türkiye satışlarının yanısıra; Avusturya, Polonya ve Almanya’ya ihracat gerçekleştirmektedir.

Kompozit malzeme biliminin ve teknolojinin getirdiği yenilikleri aralıksız olarak takip eden alanında uzman ekibi, tecrübeli operatörler ile birlikte; el yatırma, RTM, pultruzyon ve SMC metotlarıyla üretim yapmaktadır. Sürdürülebilir üretim ve kalitede sıfır hata anlayışıyla çalışma yapan firma; sektörde verimliliği ve rekabeti güçlendiren, müşterileri için çözümler sunan ve güvenilir bir kurum olma amacını taşımaktadır.

17.000 metrekare kapalı alana sahip tesiste, yaklaşık 200 personel ile; otomotiv, iş makineleri ve raylı sistemler sektörlerinin temsilcileri MAN, Mercedes, Hidromek ve CRRC gibi başlıca firmalara model, kalıp ve seri üretim hizmeti verilmektedir.

Bütün bölümleri bilgisayar kontrollü, otomatik iklimlendirmeye sahip tesiste; havalandırma ve kazan sistemlerinin çıkışları en güncel şekilde filtrelenmekte, böylece doğaya minimum toz ve karbon salınımı gerçekleşmektedir. Süreçlerin her aşamasında teknolojik imkanları da kullanarak tamamıyla izlenebilir ve tekrarlanabilir bir üretim sağlanmaktadır. IATF 16949, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, DIN 6701 ve DIN 2304 sertifikalarına sahip tesis, düzenli iç ve dış denetimlerle aralıksız olarak test edilmektedir.

Onur Fiber, işbirliği yaptığı kurumlara üretimin yanısıra robotik trimleme, yapıştırma ve boyama süreçleri için de destek vermektedir. Kendi üretimi vakumlu kalıplar, otomatik robotlar ve bilgisayar destekli orantısal pompa sistemleri kullanılan bu süreçler ile firma, tüm sektörler için en mükemmel durumdaki parçaları ana sanayilere sunmaktadır.

Bütün tehlikeli ve geri dönüştürülebilir atıklar ayrıştırılarak, izole ortamlarda muhafaza edilip sadece sertifikalı kurumlara teslim edilmekte, yeşil alanlar yağmur suyu depolama sisteminden gelen su ile sulanmaktadır.

Personeline sosyal hayatlarını zenginleştirebilecekleri ve birbirleriyle etkileşim sağlayabilecekleri aktivite alanları da sunan Onur Fiber, böylelikle sıcak ve samimi bir ortam sağlayarak; düzenli eğitimlerle, özel gün eğlenceleriyle ve spor imkanlarıyla memnuniyet düzeyini yükseltmeyi hedeflemektedir.